השתלת שיניים

מה זה אומר השתלת שיניים?

השתלת שיניים זה למעשה פיתרון אחד מן רבים של השלמת שן למצב שבו חסרה שן מסיבות שונות.

השתלת שיניים מורכבת משני חלקים. החלק הראשון הוא החלק הניתוכי שבו מוחדר שתל, תחליף לשורש, לתוך העצם, ומשמש כשלב מקדים לחלק השני שהוא בניית השן החיצונית על השתל.

ההשתלה זוהי בעצם פעולה כירורגית קטנה שבה מחדירים שתל דמוי בורג, העשוי טיטניום, לתוך עצם הלסת ומהווה כתחליף סינטטי לשורש השן העתידית, ועליו מרכיבים כתר.

לחוסר שיניים יש פתרונות חלופיים מלבד השתלות שיניים. הדרך הכי טובה לדעת מה מומלץ היא להתייעץ עם רופא השיניים והוא יתן הסבר מה ההתרונות וחסרונות של כל פיתרון.

עם הטכנולוגיה הזמינה בימינו השתלות השיניים הפכו לטיפול הרבה יותר פשוט מבעבר, ואחוזי ההצלחה של השתלות השיניים מתקרב ל 100% ולכן מהווה פיתרון איכותי לחוסר שיניים.

מהו זמן הטיפול של השתלות שיניים?

זמן הטיפול מרגע פעולת השתלת השתל עד להרכבת השן הטבעית נע בין 3 חודשים לחצי שנה, במצבין חריגים יכול להגיע גם עד לשנה.

במקרים בהם אין בעיות רפואיות כלליות או מקומיות, ניתן לסיים את הטיפול לאחר כ-3 חודשים .

מדוע לא מרכיבים את השן מיד לאחר ההשתלה?

לאחר ההשתלה הגוף צריך לקלוט את השתל, זהו תהליך של הגוף שלוקח זמן. במידה ומרכיבים שן בזמן תהליך ההחלמה וקליטה שתל, זה מוריד את סיכויי ההצלחה של השתלה. אכן יש מקרים רפואיים שבהן ניתן להרכיב שן זמנית או קבועה מיד עם ההשתלה, בעניין זה ניתן להתייעץ עם הרופא.

האם ישימו לב שאני בטיפול?

בימינו יש פתרונות למראה האסטטי של השיניים בזמן תהליך טיפול השתלים. הרופא ידאג לכך שהמטופל לא יוצא מהמרפאה ללא שיניים כלל, כמובן שיש מצבים חריגים, אך כמעט בכל המקרים המטופל יצא עם שיניים מהמרפאה כך שיוכל לחייך. 

כמה זמן יחזיק השתל?

ההשתלה עצמה זה תהליך הטיפול, לאחר ההשתלה והרכבת השן מתחיל תהליך התחזוקה. כמו שמתחזקים את בריאות שיניים יש צורך לתחזק את בריאות השתל. צריך להגיע לניקוי אבנית בין שלוש לארבע פעמים בשנה, להקפיד על צחצוח שיניים נכון ויעיל יום יומי, ושטיפות פה להורדת כמות החיידקים בפה.

ככל שהשמירה על מצב ההיגיינה תהיה טובה יותר כך השתל יחזיק יותר זמן.

ההאם יש כאבים בטיפול?

טיפול ההשתלה נעשה לרוב בהרדמה מקומית, לכן הטיפול מורגש אך אינו כואב. לאחר הטיפול הגוף שקיבל זעזוע מהניתוח עלול להגיב בדרכים שונות, לכן יכול להיות תחושת אי נעימות או כאב קל, שבמקרים אלה ניתן להרגיע אותו עם משכך כאבים. דבר זה בדרך כלל נעלם מהר מאוד.

השתלה דיגיטלית

בימינו יש אפשרות לבצע השתלה בדיוק מירבי בעזרת המחשב. דבר שיכול להגדיל את דיוק הטיפול, לשפר את התוצאות, להפחית מזמן הטיפול הכירורגי, ולשפר את החוויה שלאחר הטיפול.

מה יקרה אם אני לא אטפל?

זו שאלה שמאוד חשוב לשאול את הרופא כדי להבין האם הטיפול הכרחי או מומלץ. לא ניתן לענות על שאלה זו בכלליות, יש צורך לאבחן כל מקרה לגופו.

ההמלצה שלי זה פשוט להגיע ולהתייעץ עם הרופא.